Fulltextové vyhledávání

Nikolaihof Wachau

bílé víno z Wachau certifikované Demeter

Firma Nikolaihof Wachau patří  mezi nejstarší pěstitele vína v Rakousku a také jako jedna z prvních začala nabízet bio víno. Vinohrad již od roku 1894 patří rodině Saahs. Rodina obhospodařuje celkem 22 ha vinohradu, pěstuje se zde zejména Ryzlink, Veltlínské zelené, Nueburger a další doplňkové odrůdy.

Tento rodinný podnik se věnuje výhradně bio produkci podle směrnic Demeter. Ve vinohradu nejsou používány žádné herbicidy, pesticidy, chemická hnojiva ani postřiky. Na místo toho se zde používá kopřivová močůvka, baldriánové kapky, přesličkový čaj a podobné preparáty.

Ponechat přírodě její přirozený běh, zasahovat co nejméně a dopřát vínu čas  - to je firemní filozofie, kterou je možné ochutnat také v jejich vínech. Díky opatrnosti a upřímnosti pěstitelů se tato vína mohou pochlubit plnou chutí, mladistvým charakterem, komplexností, přiměřeným obsahem alkoholu a výrazným lokálním charakterem.

Po šetrném lisování kvasí vína Nikolaihof na vlastních kvasinkách a získávají tak svůj jedinečný ráz.

Nakonec vína zrají v historickém sklepě, který byl vybudován z bývalého podzemního římského kostelíku. Některá vína zde leží i 20 let ve velkých dubových 2.000 až 12.000 litrových sudech.

Nikolaihof vyrábí také přírodní kosmetiku certifikovanou Demeter pod značkou „dieNikolai“.

Chcete se zeptat?

Ing. Eva Farkačová
ecoplus International Tschechien s.r.o.
Fügnerovo náměstí 3/1808
CZ-120 00 Praha