Fulltextové vyhledávání

NaKU e.U.

Výrobky z přírodního plastu – biologicky odbouratelné a kompostovatelné

Přírodní plast – z obnovitelných surovin & 100 % biologicky odbouratelný

Produkty firmy NaKu jsou vyrobeny z obnovitelných zdrojů a zcela biologicky odbouratelné. Moderní technologie umožňují výrobu nejrůznějších druhů plastů. Výrobky jsou zhotoveny z kukuřice, cukru nebo škrobu, vypadají však jako běžné zboží z plastu. Přírodní plasty firmy NaKu je samozřejmě možné dále zpracovávat.

Po uplynutí doby životnosti se rozložitelné plasty vracejí do zěmě jako hnojivo pro nové obnovitelné suroviny. Přírodní plasty NaKu jsou vhodné pro nejrůznější použití. Přírodní plast je kompostovatelný dle normy DIN Norm EN 13432 a rozloží se během 90 dní. Tento plast je možné i spalovat a recyklovat ho, což znamená, že je ho možné použít znovu pro výrobu dalších produktů.

Produkty:

  • Prodyšné, vodě odolné tašky vyrobené z kukuřice, cukru nebo škrobu (tašky, sáčky a mrazicí sáčky)
  • Nápojové láhve & Dózy z bio polymeru (PLA – polymerovaná mléčná kyselina)
  • Slámky na pití z  PLA

Kromě toho se firma NaKu zabývá také recyklací a vyrábí z odpadu ze slunečnicových semen a mléčné kyseliny přírodní plast.  Tento nový plast má všestranné použití pro obaly, nádrže a nejrůznější profily. Slouky ze slunečnicových semen jsou v potravinářském průmyslu považovány za odpad, který se hodí maximálně jako krmivo. NaKu prodává nejen tento hotový plast, ale nabízí k prodeji také know.how výroby, aby tato technologie mohla rozšířit výrobní portfolio i dalších plastikářských výrobců.

Chcete se zeptat?

Ing. Eva Farkačová
ecoplus International Tschechien s.r.o.
Fügnerovo náměstí 3/1808
CZ-120 00 Praha