Fulltextové vyhledávání

ZPĚT

Vienna Water Monitoring GmbH

ColiMinder® - první přesný a automatizovaný systém pro měření kontaminace vod.

Firma Vienna Water Monitoring uvedla na trh svým nový zařízením ColiMinder® zcela inovativní metodu pro kontrolu kvality vody.

ColiMinder® je první automatizovaný a přesný instument pro měření kontaminace vody bakterií E.coli (Escherichia coli), což je střevní bakterie, která může způsobit řadu onemocnění. Zařízení měří kromě toho také další coliformní bakterie a celkové monžství všech zárodků ve vodě. Metoda umožňuje včas rozpoznat rizika ve vodě odpadní, vodě na koupalištích, vodě pro zavlažování a samozřejmě i ve vodě pitné. Přitom jde o metodu velmi rychlou. Zařízení, které je  ca. 33 cm vysoké a celkově 14 kg těžké, potřebuje pouhých 15 minut na to, aby rozpoznalo kontaminaci. Díky své kompaktnosti je také mimořádně vhodné pro mobilní měření. Metoda rychle dodává aktuální a vizualizované výsledky a přispívá tak podstatně k zvýšení bezpečnosti, ale i ke snížení nákladů na proud, chemikálie a čas.

Možnosti použití zařízení ColiMinder® jsou velmi široké. Úspěšně funguje zařízení v následujících oblastech:

  • Měření v reálném čase
  • Monitorování a včasné varování
  • Řízení procesů a jejich optimalizace, např.: analýza zdrojů pitné vody pro výběr zdroje na zásobování pitnou vodou, určení dávkování dezinfekčních prostředků nebo sledování kvality vody na koupalištích či v potravinářském průmyslu.

Zařízení ColiMinder® získalo firmě řadu mezinárodních ocenění například na veletrzích v Abu Dhabi či v Singapuru.

Chcete se zeptat?

Ing. Eva Farkačová
ecoplus International Tschechien s.r.o.
Fügnerovo náměstí 3/1808
CZ-120 00 Praha