Fulltextové vyhledávání

ZPĚT

Svatováclavské posvícení 2016

V pondělí 26. září se na Velvyslanectví ČR ve Vídni uskutečnil již 18. ročník Svatováclavského posvícení, který byl v tomto roce ve znamení Pardubického kraje.

Východočeský region přijel představit hejtman kraje JUDr. Martin Netolický společně s Destinační společností Východní Čechy a takřka dvacítkou subjektů cestovního ruchu, regionálních řemesel a obchodu.

V Českém centru proběhla dopoledne prezentace kraje ve spolupráci s vídeňskou kanceláří agentury CzechTourism pro rakouská média a touroperátory. Večer se následně kraj představil několik stovkám hostů Velvyslanectví z řad rakouských politiků, vládních institucí, diplomatické a krajanské komunity. Kraj využil příležitosti prezentovat se rakouskému publiku jako zajímavá turistická destinace s bohatou historií, kulturou, lázeňskými zařízeními a nádhernou přírodou. Obrovský úspěch sklidilo v průběhu večera vystoupení pardubického sboru KOS a Konzervatoře Pardubice, bohaté pohoštění regionálními specialitami, vč. pardubického perníku a piva Perštejn a v neposlední řadě i vystavená produkce lokálních výrobců šperků, dřevěných hraček a bytového textilu.

Zdroj: České velvyslanectví Vídeň

Chcete se zeptat?

Ing. Eva Farkačová
ecoplus International Tschechien s.r.o.
Fügnerovo náměstí 3/1808
CZ-120 00 Praha