Fulltextové vyhledávání

ZPĚT

Rakousko otevírá nový honorární konzulát v Brně

Honorární konzul Georg Stöger se ujímá svého úřadu.

Dne 10.6.2014 byl v Brně otevřen nový rakouský honorární konzulát. Novým honorárním konzulem se stane pan Georg Stöger, dříve dlouholetý prezident Spolku Rakušanů žijících v České republice a majitel daňové poradenské kanceláře AUDITOR. Pan Georg Stöger zná dolnorakousko-českou příhraniční oblast i Moravu již desetiletí a s Brnem ho hodně pojí: „Pro mne byl pád železné opony před 25 lety v mnohém ohledu převratným okamžikem. Až to mi umožnilo otevřít kanceláře v Praze, Bratislavě, Brně a dalších městech. Ale ještě mnohem důležitější je pro mne osobně ta skutečnost, že tím se Waldviertel a Horn, odkud pocházím, ale i Jižní Morava posunuly do srdce Evropy.“

Rakouský honorární konzulát v Brně se nachází v hospodářském regionu České republiky, který je pro Rakousko mimořádně důležitý. Většinu rakouských firem a investorů můžeme s výjimkou Prahy najít v Brně. Kromě toho spadají do příslušnosti honorárního konzulátu i další oblasti v centru a na východě České republiky, tedy přibližně 850 rakouských občanů žijících v těchto regionech.

Nový rakouský honorární konzulát v Brně se nachází na adrese: Dominikánské nám. 4/5, 602 00 Brno a bude otevřen vždy od pondělí do pátku od 9:00 do 12:00 hodin. Telefonický kontakt na konzulát: +420/542 422 608.

Do příslušnosti konzulátu spadají tyto kraje: Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Vysočina a Zlínský kraj.

Hlavní úloha honorárního konzulátu v Brně spočívá v rozvoji politických, hospodářských a kulturních vztahů mezi výše uvedenými kraji a Rakouskou republikou. To zahrnuje m.j. péči a podporu o rakouské občany žijící v těchto krajích a ve spolupráci s Rakouským velvyslanectvím v Praze poskytování pomoci při konzulárních případech. Důležitý bod činnosti představuje podpora hospodářské spolupráce v příhraničních oblastech. 

Chcete se zeptat?

Ing. Eva Farkačová
ecoplus International Tschechien s.r.o.
Fügnerovo náměstí 3/1808
CZ-120 00 Praha