Fulltextové vyhledávání

ZPĚT

EXPO Milán: Rakouský pavilon

Nadechněte se a zažijte atmosféru lesa!

K tomu zve rakouský příspěvek "breathe.austria" - a opravdu, v rakouském pavilonu naleznou návštěvníci celý les, ve kterém se budou moci nadechnout čerstvého vzduchu.

Od 1. května do 31. října 2015 se koná světová výstava s tématem Feeding the Planet. Energy for Life“. Více než 140 zemí a organizací bude na Expo Milano 2015 prezentovat své vize o budoucnosti planety.

K nejoriginálnějším projektům patří v Miláně zajisté i rakouský breathe.austria - aktivní klimatický koncept, který demonstruje krásu i užitek přírody. Koncept byl zrealizován jako les s ca. 60, až 12 metrů vysokými stromy, které se společně s množstvím trvalek, keřů, mechů a lišejníků starají o příjemně chladné mikroklima a vysokou kvalitu vzduchu.

Vše spočívá v ekologickém výkonu zalesněné plochy o rozloze 560 m², která funguje jako elektrárna na výrobu čerstvého vzduchu: během jedné hodiny vyprodukuje objem kyslíku, který vystačí pro 1.800 návštěvníků. Pro výrobu elektřiny je použit solární článek s barvivem: na principu fotosyntézy je takto získávána i světelná energie. Rakouský pavilon velmi působivě ukazuje, jak na základě propojení přírodních a technologických procesů vznikají budoucí řešení globálních problémů.

Nezvyklý design se odráží také v kulinářské nabídce nejlepších rakouských kuchařů. Připravovány budou lahůdky s tím nejlepším, co les může nabídnout. Mimo to rakouský pavilon poslouží jako místo setkání pro společnosti z celého světa.

Chcete se zeptat?

Ing. Eva Farkačová
ecoplus International Tschechien s.r.o.
Fügnerovo náměstí 3/1808
CZ-120 00 Praha