Fulltextové vyhledávání

ZPĚT

Dolní Rakousko: lyže, sněžnice a špetka češtiny

Střediska Dolního Rakouska lákají milovníky sněhu

Užijte si kouzelné zimní dny na upravených sjezdovkách, běžkařských trasách, ve snowparcích, ale třeba i s dětmi na saních. Zkrátka nepřijdou ani nadšenci do bruslení nebo stále více oblíbeného skialpinismu. A pokud vás neláká ani jedno, zkuste třeba sněžnice.

Střediska Dolního Rakouska se rozprostírají ve vzdálenosti pouhé jedné až dvou hodin jízdy autem od Vídně - tedy necelých 200 kilometrů od hranic v Dolním Dvořišti. Oblast Dolního Rakouska nabízí mnoho lyžařských a snowboardových sjezdovek, ze kterých si vybere každý. A představte si, narazit tu můžete i na lyžařského instruktora, který mluví česky.

Nejvýše položené horské středisko Hochkar (1 800 metrů nad mořem) je sázkou na jistotu už proto, že je tu sníh takřka neustále a 19 kilometrů upravených sjezdovek většině rekreačních lyžařů postačí. Nově Hochkar nabízí také freeride s průvodcem na nekonečných a nedotčených svazích s hlubokým sněhem. Jestliže chcete dát děti do lyžařské školky a bojíte se jazykové bariéry, lyžařská škola JoSchi-Schischule disponuje i česky mluvícím instruktorem. Středisko Gemeindealpe Mitterbach se může v rámci 14 kilometrů sjezdovek pochlubit i nejprudší sjezdovkou s přírodním sněhem v Dolním Rakousku. Pro tuto sezónu navíc nově připravilo také dvě vyznačené skialpinistické trasy různých stupňů obtížnosti.

Rodiny však mívají trochu jiné požadavky, a tak povětšinou směřují do střediska Annaberg, kde vyjma 20 kilometrů sjezdovek a FIS tratí či sjezdovek s boulemi nechybí ani dostatek míst pro lyžování s malými dětmi. Alternativou pak může být třeba středisko St. Corona am Wechsel, kde se ve speciálním dětském parku s lyžařskou školkou a sáňkařskou loukou učí první krůčky na sněhu. Uznávaná lyžařská škola společně s mírnými svahy a jistotou sněhu zaručí zábavu dětem i začátečníkům všech věkových skupin. Máte všechno vyzkoušené a nechce se vám nazouvat lyže. Nazujte tedy sněžnice. Středisko Reichenau an der Rax uchvátí všechny silou hor právě při procházkách na sněžnicích. Pocit úžasu a uvolnění z okolní zasněžené přírody střídá příjemný gurmánský zážitek v některé z typicky horských chat na hoře Rax.

Chcete se zeptat?

Ing. Eva Farkačová
ecoplus International Tschechien s.r.o.
Fügnerovo náměstí 3/1808
CZ-120 00 Praha