Fulltextové vyhledávání

ZPĚT

Dolní Rakousk

Léto má švih

Dolní Rakousko oplývá nejen rozmanitou krajinou, která ve střední Evropě nemá konkurenci, ale také pestrou nabídkou pohodové a aktivní dovolené. Vyberte si ráj horských kol ve Waldviertelu či túry ve Vídeňských Alpách. Lesy a žulovými skalami pokryté pahorky oblasti Waldviertel jsou eldorádem pro horská kola. Zdejší nejrozsáhlejší síť tras v Rakousku čítá celkem 90 tras pro horská kola v celkové délce více než 2.000 kilometrů. Některé z tras, takzvané funbiketrails, navazují dokonce na trasy v sousedním Česku. Pro každou výkonnost a každé kolo se tady něco najde, dokonce i pro takové jezdce, pro které je přísun kalorií stejně tak důležitý jako jejich spotřeba – oblast Waldviertel je totiž známá svými specialitami, mákem, kapry, pivem a vínem stejně tak, jako svou původní krajinou.
Ve Vídeňských Alpách se dají mezi výraznými vrcholy, rozlehlými pastvinami a malebnými horskými potoky a říčkami podnikat túry s nádhernými výhledy. Tradiční klimatické lázně, dostatek lanovek a téměř 50 horských chat se navíc postará o nejen zážitkové, ale také velmi komfortní stránky dovolené na horách.
Mnohé návštěvníky překvapí, jak hornatá je také oblast Mostviertel. Ötscher, Dürrenstein, Hochkar, Gippel a Göller dosahují nadmořské výšky téměř 2.000 metrů a vytváří tak krásný rámec pro mnohé túry. Kdy si vyberte dovolenou na kole, může jet po cyklistické stezce Traisentalradweg od Dunaje směrem na Mariazell, pojede lužními lesy, vinicemi a podél řádky vinných sklípků a přes mírné kopečky Předalpí se dostane až do skutečně alpského terénu. Celkem 111 km dlouhá trasa sleduje staré poutní cesty, takže podél trati čeká dostatek příležitostí k ubytování i posilnění.

Chcete se zeptat?

Ing. Eva Farkačová
ecoplus International Tschechien s.r.o.
Fügnerovo náměstí 3/1808
CZ-120 00 Praha