Fulltextové vyhledávání

ZPĚT

Cestování v Rakousku

Novinky na rakouských silnicích

Změna rychlosti na dálnicích
V Tyrolsku se od půlky listopadu změní maximální povolená rychlost ze současných 130 km/h na 100 km/h na dálnici Inntal A12 mezi Kufstein a Zirl a mezi Karrösten a Zams a také na Brennerské dálnici A13 mezi Innsbruckem a Schönbergem. Celé omezení rychlosti budou aktivně kontrolovat tamní policejní hlídky a je stanoveno kvůli ekologii a hluku na roční zkušební období. Na dálnici A1 mezi exity Salzburg-Nord a Knoten Walserberg bude snížena rychlost z dosavadních 130 km/h až na 80 km/h v závislosti na kvalitě ovzduší a počasí v okolí této komunikace. Upozorňujeme také řidiče, že na výše vypsaných komunikacích budou také velice často měřit maximální rychlost hlídky policie.

Kontrolní úsekové měření
V Rakousku jsou od listopadu 2014 nainstalována nová úseková měření. Instalovány jsou na dálnici A8 mezi městy Weibern a Haag, na dálnici A7 u města Linz, na Pyhrnské dálnici A9 v tunelu Bosruck a v tunelu Plabutsch, na dálnici A2 v tunelu Ehrentalerberg a na dálnici A22 v tunelu Kaisermuehle. Tento styl kontroly se tamním policii osvědčil a nehodovost se podle sledování snížila až o 50%.

Ekologické zóny
Tyto zóny platí od 1.7.2014 pro Dolní Rakousko a od 1.1.2015 pro Vídeň. Ekologickou známku musí mít vozidla kategorie N bez ohledu na hmotnost. Ekologická známka se vydává dle Euro normy daného vozidla a od 1.1.2015 mají zákaz vozidla s normou EURO 1 a nižší. Od 1.1.2016 se mění zákaz na normu EURO 2. Řidičům doporučujeme navštívit pobočku rakouského autoklubu ÖAMTC nebo větší STK přímo v Rakousku a tam jim vydají na základě technického průkazu a zaplacení poplatku 25 Eur správnou emisní plaketu na jejich vozidlo.

(Zdroj AMK)

Chcete se zeptat?

Ing. Eva Farkačová
ecoplus International Tschechien s.r.o.
Fügnerovo náměstí 3/1808
CZ-120 00 Praha